طراحی داخلی سبز

مفهوم معماری

باید توجه داشت که امروزه واژه « معماری » در دو معنای وابسته به کار می رود:
یکی معماری به عنوان « فرآیند ساماندهی فضا » که به فعالیت آفرینشگر خلاقانه آدمی توجه دارد و بر پایه ی علمی-تجربی، هنر و فناوری ساخت پدید می آید. این برداشت بیشتر از سوی معماران صورت می پذیرد.
دوم معماری به عنوان « دستاورد ساماندهی فضا » یا اثر معماری که به ساختمان‌هایی اشاره دارد که پیش از ساخت آن ها این فرآیند پیموده شده است.

معماری داخلی ، هنر زیبایی شناسی

معماری داخلی هنر آفرینش فضاست ، فضایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن ، عملگرا و کارآمد نیز باشد. به عبارتی دیگر ، فرد با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی ، فضایی را طراحی می کند که بیانگر هویت ، نیاز ، درک و خواسته های مخاطبش است.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی پُلی میان علم معماری و طراحی داخلی به شمار می آید. این دانش بر طراحی فضاهای داخلی تمرکز دارد.

معماری سبز (طراحی داخلی سبز) یکی از زیرشاخه های معماری محسوب می گردد و از مباحث مطرح در سال های اخیر است که با توجه به کمبود فضای سبز در ساختمان ها و بر اساس نیاز انسانها به تلطیف فضا توجه طراحان را به خود جلب نموده است.

معماری سبز (طراحی داخلی سبز)

معماری سبز ترکیب فضای داخلی با عناصر طبیعی و تلفیق فضای درون با بیرون محیط می باشد. اجرای این مقوله ، در گردش هوای پاک و انتقال احساس مثبت به افراد ساکن در آن فضا کاملاً موثر است.

وجود گیاهان یک نقطه عطف در دکوراسیون داخلی و چیدمان محیط های بسته به حساب می آید. انتخاب گونه های گیاهی، هم تراز با انتخاب چشم انداز آن در فضا ،  نوع گرین وال ، گرین روف و حتی فلاورباکس با توجه به نمای داخلی ، دید و محل قرارگیری آن ها در افزایش کیفیت محیط تاثیرگذار است.

علاوه بر فضای داخلی واحدها مانند سالن پذیرایی ، تی وی روم و اتاق نشیمن ، لابی و فضای ورودی هر ساختمان از جمله فضاهای داخلی مستعد جهت اجرای معماری داخلی می باشند ، این فضاها به عنوان نقطه عطفی در برداشت هر فرد در لحظه ورود محسوب می گردد.
همچنین مسیرهای اصلی رفت و آمد مانند ورودی ها، راهروها، پله ها، مجاورت آسانسورها و … مکان های دارای پتانسیل جهت استفاده از پوشش گیاهی، آب نما ، فلاورباکس و … می باشند.

علاوه بر ساختمان های مسکونی، در فضاهای اداری ، پاساژها ، ساختمان پزشکان و یا بیمارستان ها، بانک ها، رستوران ها و … استفاده از گرین وال ، گرین روف که تلفیقی از فلز، کامپوزیت و چوب پلاست و یا ترموود می باشند با نمای چوب بسیار مناسب می باشند، چرا که علاوه بر زیبایی مدرن و ظاهری زیبا، دارای مقاومت و استحکام کافی، مناسب برای رشد انواع گیاه می باشند.

گروه طراحی آ.ب

گروه آ.ب با کادری مجرب در زمینه طراحی داخلی ، با ارائه مشاوره رایگان بهترین دکوراسیون داخلی را برای شما عزیزان خلق می نماید. متدها براساس جدیدترین ترند سال می باشد.